Ocenění v Poslanecké sněmovně

Že jsme zvítězili ve výtvarném projektu Srdce s láskou darované, to jsme se už pochlubili. Nyní jsme nadto dostali pozvání, aby tvůrci převzali obě ocenění v Praze na půdě Poslanecké sněmovny. 

V pondělí 20. června v brzkých ranních hodinách jsme, v sestavě žáků 9. A a za 6. A Max Klimek a Stella Žižková, vyrazili směr Praha hlavní nádraží, nad kterým se tou dobou formoval roll cloud – unikátní meteorologický jev, který doprovázela silná bouřka. Umělcům však štěstí přeje a nás přivítalo sluníčko. Příjemně procházkovým tempem jsme došli k Poslanecké sněmovně, kde už na nás čekala Mgr. Andrea Mičíková. Po odevzdání všech sečných, bodných a střelných zbraní u ochranky jsme byli slavnostně vpuštěni dovnitř – do honosných, reprezentativních prostor Sněmovny. Zde jsme občerstvovali a Julie Kukelková z 9.A nám i všem přítomným zpříjemňovala čekání hrou na klavír. Ve 14 hodin jsme spolu s dalšími oceněnými školami a žáky zasedli do poslaneckých lavic. Přivítala nás předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Za vítězné projekty Výzva pro srdcaře, Láska prochází žaludkem, Každý má svého anděla a Podpora Ukrajině jsme obdrželi hodnotné ceny. Čas strávený v Poslanecké sněmovně byl velmi autentickým zážitkem, zvlášť, když děkovné řeči nebraly konce, a tak jsme měli možnost pocítit na vlastní kůži, jak se asi cítí poslanci při mnohahodinových obstrukcích.:)

Cestou zpět jsme ještě stihli projít alespoň nejfrekventovanější z pražských ikonických míst a v deset hodin večer jsme se ve Svinově rozloučili. Zapojení do projektu Srdce s láskou darované bylo šťastným a obohacujícím počinem a my jsme rádi, že máme zase o jeden zážitek navíc. 

Nejnovější články:

Informace k ukončení školního roku 2021/22

Rozdávání vysvědčení proběhne 30.6.2022:1.stupeň: 8,00-9,00 hod. Děti si můžete vyzvedávat u bočního vchodu2.stupeň: 8,00 – 10,00 hod. „ŠERPOVÁNÍ DEVÁŤÁKŮ“, rozdávání vysvědčení před školou. Dále si pak vysvědčení můžete vyzvednout na sekretariátu:1.7.11. – 15.7.25.7. – 31.8.vždy

Čtěte více >

Sportovní den Reportáž – ZŠ Škarvady

Dobrý den,další sportovní den máme za sebou. Sportovní výkony byly velice povedené a my Vám proto zasíláme to nejlepší z toho, co se nám podařilo zachytit! FOTO – ZDEVIDEO – ZDEROZHOVOR – ZDE Budeme rádi za zprostředkování ohlasů. Těšíme

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba