Ocenění v Poslanecké sněmovně

Že jsme zvítězili ve výtvarném projektu Srdce s láskou darované, to jsme se už pochlubili. Nyní jsme nadto dostali pozvání, aby tvůrci převzali obě ocenění v Praze na půdě Poslanecké sněmovny.

V pondělí 20. června v brzkých ranních hodinách jsme, v sestavě žáků 9. A a za 6. A Max Klimek a Stella Žižková, vyrazili směr Praha hlavní nádraží, nad kterým se tou dobou formoval roll cloud – unikátní meteorologický jev, který doprovázela silná bouřka. Umělcům však štěstí přeje a nás přivítalo sluníčko. Příjemně procházkovým tempem jsme došli k Poslanecké sněmovně, kde už na nás čekala Mgr. Andrea Mičíková. Po odevzdání všech sečných, bodných a střelných zbraní u ochranky jsme byli slavnostně vpuštěni dovnitř – do honosných, reprezentativních prostor Sněmovny. Zde jsme občerstvovali a Julie Kukelková z 9.A nám i všem přítomným zpříjemňovala čekání hrou na klavír. Ve 14 hodin jsme spolu s dalšími oceněnými školami a žáky zasedli do poslaneckých lavic. Přivítala nás předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Za vítězné projekty Výzva pro srdcaře, Láska prochází žaludkem, Každý má svého anděla a Podpora Ukrajině jsme obdrželi hodnotné ceny. Čas strávený v Poslanecké sněmovně byl velmi autentickým zážitkem, zvlášť, když děkovné řeči nebraly konce, a tak jsme měli možnost pocítit na vlastní kůži, jak se asi cítí poslanci při mnohahodinových obstrukcích.:)

Cestou zpět jsme ještě stihli projít alespoň nejfrekventovanější z pražských ikonických míst a v deset hodin večer jsme se ve Svinově rozloučili. Zapojení do projektu Srdce s láskou darované bylo šťastným a obohacujícím počinem a my jsme rádi, že máme zase o jeden zážitek navíc.