Program poradenských služeb školy – klikněte zde

Naše školní poradenské pracoviště (dále ŠPP) poskytuje pedagogicko-psychologické poradenské služby ve škole žákům a jejich    zákonným zástupcům. Věnuje se zejména:

• vytváření pozitivního klimatu školy,
  • péči o žáky s potřebou podpůrných opatření,
  • poskytování poradenských a konzultačních služeb žákům a zákonným zástupcům,
  • prevenci školní neúspěšnosti,
  • prevenci rizikových forem chování,
  • kariérovému poradenství,
  • řešení výchovných problémů,
  • intervenci při aktuálních problémech, vztahovému a osobnímu poradenství.

Členové školního poradenského pracoviště:

Výchovný poradce pro 1. stupeň a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Mgr. Marta Richterová

ÚT 7:00 – 7:45 hod. a dle domluvy

Poskytuje poradenské služby zejména žákům se specifickými vzdělávacími potřebami a jejich rodičům, komunikuje se školskými poradenskými pracovišti (PPP, SPC,…) a pro tyto žáky organizuje péči ve škole.

Výchovný poradce pro 2. stupeň a kariérní poradce

Mgr. Kateřina Mikšánková

ÚT 7:00 – 7:45 hod. a dle domluvy

Poskytuje poradenské služby žákům s výchovnými problémy a jejich rodičům, poradenskou činnost pro žáky a jejich rodiče při volbě povolání, shromažďuje nabídky studia na středních školách a spolupodílí se na administrativě spojené s přijímacím řízením na střední školu.

Speciální pedagog

Mgr. Karin Kopřivová

Konzultační hodiny: ST 14:30 – 15:30

Poskytuje asistenční péči a odbornou podporu integrovaným žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a to individuálně po vyučování. V době distanční výuky online nebo v konzultačních hodinách.

Metodik prevence

Mgr. Jana Zajončková

ČT 14:00-14:45 hod a dle domluvy

Koordinuje a podílí se na realizaci aktivit školy zaměřených na prevenci sociálně-patologických jevů a poskytuje poradenské služby žákům s projevy sociálně-patologického chování a jejich rodičům, případně zajišťuje péči odpovídajícího odborného pracoviště.

Mgr. Hana Peigerová

Konzultační hodiny pro rodiče a žáky:

PO 14:30 – 15:30

ST 12:30 – 13:30 a dle domluvy

Pracuje v úzké kooperaci s výchovnými poradkyněmi, metodičkou prevence, speciální pedagožkou, asistenty pedagoga a vedením školy. Našim cílem je podporovat na naší škole tvořivé a respektující klima, bezpečné a tolerantní třídní kolektivy, s důrazem na individualitu každého žáka.

Asistenti pedagoga

Zlatuše Tvarůžková

Pracují ve spolupráci s třídními učiteli a pedagogy 1. a 2. stupně. Cílem je podpora a pomoc žákům ohroženým školním neúspěchem a žákům vyžadující speciální péči.

Školní asistenti

Bohdana Hrubá