Besedy se zahraničními studenty

V pátek 6.5.2022 proběhly na naší škole besedy se zahraničními studenty z Japonska , Tchaj-wanu, Kazachstánu, Ukrajiny a Ruska. Jednalo se o 90-minutový interaktivní program OSU v angličtině, který představoval kulturu rodné země studentů, převážně v netradičních ohledech a z osobního pohledu a kombinoval prezentaci s rozhovory, skupinovou prací, hrami apod. Všichni studenti byli na besedu s žáky výborně připravení. Studentkám z Japonska a Tchaj-wanu se podařilo např.díky pestré nabídce hravých aktivit aktivně zapojit všechny žáky třídy. Všechny aktivity přitom efektivně směřovaly k objevování zajímavých informací o vzdálených zemích, jejich jazyku, kultuře, zvycích apod. Studentky si svým velmi milým a usměvavým vystupováním žáky získaly. Dokonce si pro děti připravily i drobné papírové dárečky – krásné origami. Děti se hostů nebály, aktivně využily možnost zeptat se, co je zajímalo. Děkujeme za inspirativní setkání.