Uncategorized

Přírodovědná soutěž Mendelova gymnázia v Opavě (pořádané na Wichterleho Gymnáziu)

V pátek 28.1. se 6 týmů našich deváťáků zúčastnilo oblastního kola Přírodovědné soutěže Mendelova gymnázia. Soutěž se konala prezenčně, žáci museli projevit znalosti z biologie (test + laboratorní práce), ekologie (test), fyziky (test) a chemie (test + laboratorní práce). Před zahájením soutěže mohly ještě jednotlivé týmy natočit soutěžní videa s tématem týkajícím se pana Johanna Gregora Mendela.

Jsem strašně moc ráda, že z každé deváté třídy se přihlásily dva soutěžní týmy. Ač na přípravu na soutěž a natočení videa neměl nikdo ze soutěžících moc času, tak výsledky předčily naše očekávání. Navíc jsme ustáli i karantény a izolace a až na výjimky se soutěže mohli účastnit všichni přihlášení žáci.

Výsledky oblastního kola:

1. místo – Lucie Kočí, Sára Procházková a Anna Pekařová z 9.B – postupují do krajského kola
  2. místo – Petra Jahodová, Zuzana Hájková, Julie Kukelková z 9.A – postupují do krajského kola
  3. místo – Kateřina Hrušková, Kateřina Škráčková, Lukáš Novák z 9.B – postup do krajského kola na základě získaných bodů

Navíc naši žáci vyhráli i kategorii soutěžního videa – Za nejlepší video bylo zvoleno video týmu Lucie Kočí, Sára Procházková a Anna Pekařová.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat za účast těmto žákům:

9.A – Matyáš Stoch, Adam Broda, Ondra Jůza
9.C – Kateřina Grabovská, Barbora Borovská, Adéla Svobodová, Prokop Plaček, Daniel Kočí, Denis Pavlátka
Myslím, že účast na takovéto soutěži je i cennou zkušeností do dalších let.

Všem zúčastněným a oceněným žákům gratulujeme!

Uncategorized

Ekokonference – 12.ročník (Gymnázium Olgy Havlové)

V letošním školním roce se opět naši žáci zúčastnili Ekokonference pořádané Gymnáziem Olgy Havlové. Do soutěže se přihlásili dva týmy žákyň z 8.B.

Tématem letošního ročníku byli „Badatelské aktivity v oblasti životního prostředí“. Soutěž se původně měla konat prezenčně na začátku prosince. Bohužel covidová situace poslala soutěž do online prostředí a své prezentace a videa museli žáci natočit a poslat v průběhu ledna pro posouzení odbornou komisí.

Jsme moc hrdí, že si s touto situací děvčata poradila a získala krásná umístění.

Tým tvořený Zojkou Topiarzovou, Dominikou Jansíkovou a Kateřinou Jůzovou obsadil krásné dělené 5.-6.místo s prezentací na téma „Recyklace plastů“.

Tým tvořený Anetou Striežencovou a Ludmilou Mezníkovou získal krásné 3.místo s prezentací na téma „Využití orné půdy“.

Holkám moc gratulujeme!