Jsme škola s rozšířeným vyučováním cizích jazyků
Máme rodilé mluvčí v bilingvních hodinách

Žáci se již od 1. ročníku učí anglickému jazyku, od šestého ročníku si děti v jazykových třídách vybírají druhý cizí jazyk - němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo ruštinu.

Volnočasové aktivity

Správně zvolené volnočasové aktivity napomáhají rozvíjet školákův talent a sociální obratnost. Nechte Vašeho školáka vybrat si zájmový kroužek na naší škole.

Moderní vybavení

Máme čtyři počítačové učebny, řadu IT zařízení pro žáky i pro učitele. Moderní didaktické pomůcky, multimediální techniku v každé třídě...

Ekokonference

V letošním prosinci se konal již 13. ročník Ekokonference gymnázia O. Havlové. V mnoha zajímavých a inspirativních příspěvcích letos v rekordním počtu 16 a po delší době opět přímo v budově gymnázia představil svůj projekt na „Černé skládky v Porubě“

Vyhodnocení výtvarné soutěže Barevný podzim

Úspěch v krajské výtvarné soutěži „BAREVNÝ PODZIM“ 2022 Jako každý rok, tak i letos se konal již 28. ročník krajské výtvarné soutěže „BAREVNÝ PODZIM“. Soutěže se účastní mnoho dětí a žáků. Letos se do základního kola přihlásilo 5618 dětí a

Závěr projektu SMO 2022

V těchto dnech jde do finále projekt financovaný ve spoluprací se SMO na podporu školních knihoven. Ten náš měl název „Nebojme se čtení“. Od září 2021 a v průběhu roku 2022 jsme v rámci projektu zorganizovali interaktivní besedy pro žáky

Akce 2.A+6.B

V rámci společného školního projektu „Buďme spolu – mluvme spolu“ se třídy 2.A a 6.B šly podívat na VŠB do firmy Protolab. Děti mohly nahlédnout  do místností, ve kterých probíhá 3D tisk plastů a kovů.

Den bez batohů

23.11. proběhl na naší škole Den bez batohů. Kdo chtěl, mohl si přinést školní věci v čemkoliv kromě aktovky nebo batohu. Žáci hýřili nápady od klecí pro zvířátka, sekaček, vysavačů, koleček, rudel, kočárků, nákupních košíků nebo kbelíků a zpestřili si

ŠKOLNÍ KOLEKCE OBLEČENÍ

Pěkný den,v hlasování o logu školy na školní kolekci oblečení zvítězilo logo č.1. Společnost Schools United vytvořila volnočasovou školní kolekci oblečení s vítězným logem, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu zde:  https://www.kraloveskoly.cz/zszskarvady/ Objednávání pro zájemce

Akce školní jídelny 25.11.2022

Dne 25.11. proběhne v naší jídelně akce Vaříme s kuchařem Ondřejem Štalmachem z firmy LA FOOD na téma Podzim a hřejivé luštěniny. Na co se můžete těšit? polévka: zeleninový boršč hlavní chod : čočka beluga s kořenovou zeleninou v tomatové omáčce

O nás

Naše škola je postavena v centru 2. městského obvodu Poruba, je tvořena samostatnou budovou a má výbornou dostupnost.

Zaměřujeme se na bilingvní a rozšířenou výuku cizích jazyků. Angličtinu učíme od 1. ročníku a druhý cizí jazyk od 5. nebo 6. třídy. Do výuky zapojujeme rodilé mluvčí a to nejen v hodinách AJ, ale také ve výuce druhého jazyka nebo odborných předmětů.

Naši učitelé používají ve výuce nejmodernější metody a trendy (např. metoda CLIL nebo Hejného metoda), podpořené o kvalitní a početné IT vybavení. 100 % našich tříd je vybaveno multimediální technikou.

Dále využíváme jazykové laboratoře Smart Class+ a řadu odborných specializovaných učeben. Pravidelně pořádáme tematické zájezdy do zahraničí, cyklo a vodácké kurzy. Nabízíme velmi bohatou a pestrou škálu kroužků a volnočasových aktivit, ať už technických, výtvarných, sportovních, jazykových, projektových či jinak tvořivých.

Efektivně spolupracujeme s řadou místních organizací a institucí, na škole působí žákovský parlament.