Jsme škola s rozšířeným vyučováním cizích jazyků
Máme rodilé mluvčí v bilingvních hodinách

Žáci se již od 1. ročníku učí anglickému jazyku, od šestého ročníku si děti v jazykových třídách vybírají druhý cizí jazyk - němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo ruštinu.

Volnočasové aktivity

Správně zvolené volnočasové aktivity napomáhají rozvíjet školákův talent a sociální obratnost. Nechte Vašeho školáka vybrat si zájmový kroužek na naší škole.

Moderní vybavení

Máme čtyři počítačové učebny, řadu IT zařízení pro žáky i pro učitele. Moderní didaktické pomůcky, multimediální techniku v každé třídě...

Poděkování žákům 9. ročníku

Milí deváťáci, v pondělí 26.9. jste nám pomohli připravit tradiční akci PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ. Spolu s Vašimi třídními učiteli jste organizovali skvělé zábavné odpoledne pro naše nejmladší žáky a jejich rodiče, úžasně jste reprezentovali své třídy i celou naši školu. Vážíme

Nabídka kroužku: VĚDA NÁS BAVÍ

Poznávání tajů vědy hravou a bezpečnou formou, rozvoj myšlení, tvořivosti. Určeno věkovou kategorii 6 – 12 let. Cena 1.660 Kč (14 lekcí vč. nájmu/ 1x týdne 60 minut). Každé pondělí 14.00 – 15.00 na naší škole(učebna 9.B).Zahajovací lekce 10.10. 2022.

Dějepisná exkurze Chotěbuz

Ve čtvrtek 22. září se žáci 7. ročníku jeli podívat do archeoparku Chotěbuz – Podobora, kde se dříve nacházelo staré slovanské hradiště. Během prohlídky hradiště si vyzkoušeli různé dobově činnosti, např. střelbu z luku, psaní na voskové destičky nebo mletí

Evropský den jazyků 2022

Dne 26. září u nás na škole proběhne Evropský den jazyků. Tento den se slaví každoročně od roku 2001 na základě prohlášení Rady Evropy a jeho cílem je podpořit studium jazyků a jazykovou a kulturní rozmanitost v Evropě. Na naší

Rizika internetu – online seminář pro rodiče

Vážení rodiče, zveme Vás na seminář na téma Rizika internetu a komunikačních technologií vedenou odborníkem z praxe Mgr. Lukášem Látalem ze společnosti Nebuď oběť (www. nebudobet.cz). V rámci přednášky se můžete nejen seznámit se základními riziky internetu, se kterými se mohou  děti ve virtuálním světě potkat (kyberšikana,

Adaptak 6.ABCD

V týdnu 5. až 9. září se žáci šestých tříd postupně zúčastnili adaptačního kurzu na Myšinci. Poznali lépe své nové spolužáky a ty známé zase zažili z jiné stránky při hrách v přírodě nedaleko Ostravy. Akci organizovala paní učitelka J.

Můžete nás sledovat na Facebooku

Od začátku tohoto školního roku oživujeme náš Facebook, kde bychom vás rádi informovali tom, co se u nás ve škole děje. Těšíme se, že budeme s Vámi více v kontaktu a budeme rádi, když nás budete sledovat.  Link na naši

Prohlédněte si nové video z průběhu distanční výuky

O nás

Naše škola je postavena v centru 2. městského obvodu Poruba, je tvořena samostatnou budovou a má výbornou dostupnost.

Zaměřujeme se na bilingvní a rozšířenou výuku cizích jazyků. Angličtinu učíme od 1. ročníku a druhý cizí jazyk od 5. nebo 6. třídy. Do výuky zapojujeme rodilé mluvčí a to nejen v hodinách AJ, ale také ve výuce druhého jazyka nebo odborných předmětů.

Naši učitelé používají ve výuce nejmodernější metody a trendy (např. metoda CLIL nebo Hejného metoda), podpořené o kvalitní a početné IT vybavení. 100 % našich tříd je vybaveno multimediální technikou.

Dále využíváme jazykové laboratoře Smart Class+ a řadu odborných specializovaných učeben. Pravidelně pořádáme tematické zájezdy do zahraničí, cyklo a vodácké kurzy. Nabízíme velmi bohatou a pestrou škálu kroužků a volnočasových aktivit, ať už technických, výtvarných, sportovních, jazykových, projektových či jinak tvořivých.

Efektivně spolupracujeme s řadou místních organizací a institucí, na škole působí žákovský parlament.