Jsme škola s rozšířeným vyučováním cizích jazyků
Máme rodilé mluvčí v bilingvních hodinách
Previous slide
Next slide

Žáci se již od 1. ročníku učí anglickému jazyku, od šestého ročníku si děti v jazykových třídách vybírají druhý cizí jazyk - němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo ruštinu.

Volnočasové aktivity

Správně zvolené volnočasové aktivity napomáhají rozvíjet školákův talent a sociální obratnost. Nechte Vašeho školáka vybrat si zájmový kroužek na naší škole.

Moderní vybavení

Máme čtyři počítačové učebny, řadu IT zařízení pro žáky i pro učitele. Moderní didaktické pomůcky, multimediální techniku v každé třídě...

Medailová žeň dětí na Atletických olympiádách

Od pondělí do středy proběhly Atletické olympiády 1.-9. ročníků porubských škol. Naše děti vybojovaly mnoho medailí za 1. až 3.místa. Děti z 1.stupně byly nejúspěšnější ze všech škol! Všem závodnicím a závodníkům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy, bojovnost a blahopřejeme!

Hravé filipojakubské dopoledne

Na přelomu dubna a května, při filipojakubské noci se řádilo i u nás na hřišti. Počasí nám přálo, a tak děti z 1. stupně během slunného dopoledne soutěžily a plnily rozličné čarodějnické úkoly. Za organizaci děkujeme paní vychovatelce Bohdance a šikovným deváťákům.

Prosba našich tanečníků

Ahoj, s kamarádkami v Dance for People soutěžíme o pohár pro naší školu. Chtěli bychom Vás poprosit o hlas (palec nahoru) na youtube.Prosíme maminky, tatínky, sourozence nebo kohokoliv, kdo má účet na youtube a chce nás podpořit, o hlas, zde.

Velký úspěch malých fotbalistů

V úterý proběhlo okresní kolo Mc Donald’s Cupu ve fotbale, do kterého postoupila družstva fotbalistů 1.-3.  a 4.-5.tříd. Malí škarvaďáčci vybojovali výborné 3.místo ! Větší chlapci vyhráli souboj o 5. místo. Velká gratulace a poděkování oběma týmům za bojovnost a

Den naruby

Dne 2. května se na naší škole konal už potřetí „Den naruby“, kdy si žáci našich devátých tříd měli možnost vyzkoušet si na jedno dopoledne být před tabulí a za katedrou před mladšími spolužáky v roli učitele. Děkujeme třídním učitelům

Osmáci se opět vzdělávali na Báňské

Osmáci se opět vzdělávali na Báňské V pátek 16.4. třída 8.A viděla, poslechla si a vyzkoušela to nejzajímavější z univerzitní CPIT-TL3. Žáci si pošli všemi chytrými laboratořemi – Smart Factory, Health.Lab, Mobility.Lab a Aim.Lab. Dětem se na Báňské líbilo. Moc

Velký fotbalový úspěch

Včera vybojovala družstva chlapců 1.-3.tříd a 4.-5.tříd historický úspěch, když vyhrála dvě 2. místa v obvodním kole McDonald’s Cup a postoupila do úterního okresního kola! Blahopřejeme a držíme

Oslavy Dnu Země

Ve středu 24. dubna jsme na Hlavní třídě u Floridy oslavili Den naší krásné Země. Počasí se umoudřilo a i přes velmi nevlídné předpovědi se nakonec mohly téměř všechny třídy vydat slavit. Program byl jako vždy zábavný a každý si

O nás

Naše škola je postavena v centru 2. městského obvodu Poruba, je tvořena samostatnou budovou a má výbornou dostupnost.

Zaměřujeme se na bilingvní a rozšířenou výuku cizích jazyků. Angličtinu učíme od 1. ročníku a druhý cizí jazyk od 5. nebo 6. třídy. Do výuky zapojujeme rodilé mluvčí a to nejen v hodinách AJ, ale také ve výuce druhého jazyka nebo odborných předmětů.

Naši učitelé používají ve výuce nejmodernější metody a trendy (např. metoda CLIL nebo Hejného metoda), podpořené o kvalitní a početné IT vybavení. 100 % našich tříd je vybaveno multimediální technikou.

Dále využíváme jazykové laboratoře Smart Class+ a řadu odborných specializovaných učeben. Pravidelně pořádáme tematické zájezdy do zahraničí, cyklo a vodácké kurzy. Nabízíme velmi bohatou a pestrou škálu kroužků a volnočasových aktivit, ať už technických, výtvarných, sportovních, jazykových, projektových či jinak tvořivých.

Efektivně spolupracujeme s řadou místních organizací a institucí, na škole působí žákovský parlament.