Jsme škola s rozšířeným vyučováním cizích jazyků
Máme rodilé mluvčí v bilingvních hodinách

Žáci se již od 1. ročníku učí anglickému jazyku, od šestého ročníku si děti v jazykových třídách vybírají druhý cizí jazyk - němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo ruštinu.

Volnočasové aktivity

Správně zvolené volnočasové aktivity napomáhají rozvíjet školákův talent a sociální obratnost. Nechte Vašeho školáka vybrat si zájmový kroužek na naší škole.

Moderní vybavení

Máme čtyři počítačové učebny, řadu IT zařízení pro žáky i pro učitele. Moderní didaktické pomůcky, multimediální techniku v každé třídě...

Nasbírali jsme 1950 kg papíru!

Milé děti a vážení rodiče, v průběhu sběrového týdne jste přinesli či přivezli celkem 1950 kg papíru! Děkujeme všem, kteří se do sběru zapojili a těšíme se, že na jaře překonáme 2000 kg. Gratulujeme nejlepším třídám  a jednotlivcům!Výsledky najdete zde:

Anglicko-výtvarná soutěž Oxford Illustrator

Letos se anglicko-výtvarná soutěž Oxford Illustrator uskutečnila ve čtvrtek 21. 10.2021 v ZŠ. Karla Pokorného v Porubě. Letošní ročník byl již 10. v pořadí. Celkem se zúčastnilo 42 žáků ze 16 škol. Naši školu reprezentovaly žákyně z tříd: 5. A Eliška Leidolfová, 7. A

Návštěva ředitele ostravské pobočky Alliance française

Dne 11.10.2021 navštívil naši školu ředitel ostravské pobočky Alliance française Florent Brossollet se svou asistentkou Rachel. Žákům 6. a 8. tříd představili alianci a  její aktivity, zábavnými aktivitami rozšířili slovní zásobu žáků a zahráli si jednoduché hry. Žáci je naopak zkoušeli

Pasování prvńáčků

30.9.2021 jsme slavnostně do stavu žáků pasovali 52 dětí z prvních tříd. Za podpory třídních učitelek, paní vychovatelek a žáků 9. ABC. Společně s rodiči dětí jsem si užili hezké žářiové odpoledne.

Malování nemocničních pokojů FNO

Je to tak, malovali jsme v nemocnici!Když Fakultní nemocnice Ostrava zveřejnila prosbu o dobrovolnickou výzdobu nemocničních pokojů na oddělelní dětské hematologie, žáci 9.A začali ihned v hodinách výtvarné výchovy vytvářet návrhy na zadané téma Nadmořský svět. Realizace dvou vybraných návrhů

Ředitelské volno – nabídka ŠD

Vážení rodiče,  Jak již bylo avizováno, ve dnech 25. a 26.10. 2021 bude v naší škole z technických a organizačních důvodů nařízeno ředitelské volno, dopolední výuka se nebude konat.  Nabízíme Vám pro tyto dny možnost umístit děti do Školní družiny.

Informace ke kroužku Keramika

Pokud se nezmění epidemiologická situace, bude Kroužek Keramika I. paní učitelky Martiny Ivánkové probíhat (říjen-květen) každé úterý od 13.00 do 14.00 hod. v prostorách školních dílen. Keramický kroužek začíná v úterý 5.10. 2021. Kapacita je omezená, přednost mají děti, které

Prohlédněte si nové video z průběhu distanční výuky

O nás

Naše škola je postavena v centru 2. městského obvodu Poruba, je tvořena samostatnou budovou a má výbornou dostupnost.

Zaměřujeme se na bilingvní a rozšířenou výuku cizích jazyků. Angličtinu učíme od 1. ročníku a druhý cizí jazyk od 5. nebo 6. třídy. Do výuky zapojujeme rodilé mluvčí a to nejen v hodinách AJ, ale také ve výuce druhého jazyka nebo odborných předmětů.

Naši učitelé používají ve výuce nejmodernější metody a trendy (např. metoda CLIL nebo Hejného metoda), podpořené o kvalitní a početné IT vybavení. 100 % našich tříd je vybaveno multimediální technikou.

Dále využíváme jazykové laboratoře Smart Class+ a řadu odborných specializovaných učeben. Pravidelně pořádáme tematické zájezdy do zahraničí, cyklo a vodácké kurzy. Nabízíme velmi bohatou a pestrou škálu kroužků a volnočasových aktivit, ať už technických, výtvarných, sportovních, jazykových, projektových či jinak tvořivých.

Efektivně spolupracujeme s řadou místních organizací a institucí, na škole působí žákovský parlament.