Výtvarné úspěchy v soutěži OXFORD ILLUSTRATOR

Již 12. ročník výtvarně – anglické soutěže se uskutečnil 19. 10. 2023. Soutěž byla určena pro žáky základních škol v Ostravě. Soutěžilo se ve 3 kategoriích: I. 4. a 5. třídy, II. 6. a 7. třídy a III. 8. a 9. třídy. V každé kategorii mohl soutěžit pouze jeden žák za školu. Každý soutěžící obdržel anglicky psaný text – ukázku z knihy Oxford readers publications, na jehož základě vytvořil libovolnou výtvarnou technikou ilustraci na výkres formátu A4 nebo A3. Celkový čas na přečtení textu a vytvoření ilustrace byl maximálně dvě hodiny. Výtvarné práce byly hodnoceny ze dvou hledisek: jednak dle míry úspěšnosti reprodukce textu a dále originality výtvarné práce.

Naši školu reprezentovali Jáchym Sklenář z třídy 5.A, Petr Zujev z třídy 7.A a Eliška Hermannová z třídy 9.A. V obrovské konkurenci byli naši žáci úspěšní a odnesli si dvě ocenění. Jáchym Sklenář v I. kategorii vyhrál 3. místo a Petr Zujev v II. kategorii si odnesl zlatou příčku v podobě 1. místa. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.