Výsledky přijímaček na SŠ

Poslední z finálních rozhodnutí byla učiněna a poslední ze Zápisových lístků byly odevzdány. Pro šedesát devět našich letošních deváťáků skončilo období z nejnáročnějších a teď už je čeká jen odpočinek, slunce, léto a očekávání, co přinese září a s ním všechno nové.

My všichni pracovníci ZŠ generála Zdeňka Škarvady jim ze srdce blahopřejeme k prvnímu z jistě dlouhé řady studijních úspěchů.

A že je čemu blahopřát: navzdory celorepublikovému zděšení z nedostatečného počtu studijních míst v důsledku nástupu silných ročníků neuvěřitelných 100 % našich absolventů bylo přijato v 1. kole a 85 % z nich dokonce bez nutnosti podávat odvolání a napjatě čekat, zda se pomyslná laťka posune. Nejvíce žáků odchází na gymnázia, a to téměř 60 % z nich. Zastoupeny jsou také technické obory (zejména IT) a umělecké, v menší míře také ekonomické a zdravotní. Najde se mezi nimi také budoucí veterinářka nebo laborantka.

Mnoho rodičů našich páťáků, často v obavě, jak se bude dařit jejich potomkům při přijímacích zkouškách v deváté třídě, raději volí možnost odchodu na nižší víceletá gymnázia. My doporučujeme nevytrhávat dítě z kolektivu kamarádů a nechat jej vyrůst ve známém prostředí. Každoroční výsledky přijímacích zkoušek našich dětí hovoří o tom, že není třeba obávat se neúspěchu.

Naši milí nejstarší, přejeme Vám prázdniny plné krásných zážitků a letních dobrodružství. Do nového školního roku vykročte pravou nohou a přijďte nás navštívit, vždy Vás rádi uvidíme.