Výměna dopisů s kanadskou školou

Vše začalo v prosinci roku 2020, kdy jsme se díky Facebooku a stránce „TpT Resources for Canadian Teachers“ propojili s paní učitelkou Kathleen Kneeland z kanadského města Peace River. Paní učitelka Kathleen učí na Good Shepherd School ve městě Peace River v kanadské provincii Alberta. Její třídu tvoří 18 sympatických dětí ve věku 10-11 let, které se do naší dopisovací akce bez váhání zapojily.

Naše děti byly první, kdo psal dopis. Nikdo neznal svého kamaráda z druhého konce Atlantiku, ale všichni jsme společně s nadšením tvořili úvodní věty. První dopisy jsme odeslali 8. prosince. Protože cesta do Kanady je dlouhá, i doručení zabralo celý měsíc.

COVIDová situace v Kanadě také zapříčinila, že se dopisy k dětem dostaly až začátkem února. I díky nadšení kanadských dětí na sebe odpovědi nenechaly dlouho čekat a už koncem února jsem je na poště vyzvedávala.

České školy byly v tu dobu zavřené, ale ani toto nás nezastavilo v přečtení a sepsání dalších dopisů. Sice s velkým zpožděním další dopisy do Kanady budou do pátku 16. dubna na cestě.

Za 4.A, Anna Ritzová


Nejnovější články:

Jídelna – květen 2021 – stravné

Upozorňujme rodiče, že od příštího týdne začíná nový měsíc pro zakoupení stravného. Výuka i nadále bude pokračovat rotačním způsobem. Je možnost zakoupit obědy i na delší období než je jeden týden. V případě dotazu volejte

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba