Tandemová výuka matematiky v rámci projektu Šablony III.

Díky dotacím EU s názvem Šablony III. začínáme s návratem žáků na naší škole realizovat vybrané hodiny tandemové výuky. Jako první proběhla v druhé polovně dubna tandemová hodina v matematice ve třídě 5. C (na fotografiích).

Tandemová výuka spočívá v zapojení dvou pedagogů do jedné vyučovací hodiny. Tato dvojice mezi sebou jednak sdílí své zkušenosti a tipy do výuky, ale zároveň dokáží lépe koordinovat samotnou vyučovací hodinu a být více k dispozici individuálním potřebám žáků.

Tento typ výuky bude díky finanční podpoře EU pokračovat i v dalších předmětech po zbytek tohoto i v průběhu celého příštího školního roku. Prioritními předměty je matematika a zapojení informačních technologií ve výuce na 1. stupni a ve vybraných odborných předmětech 2. stupně. Tandem využijeme též ve výuce cizích jazyků.

Bc. Jakub Romba, Mgr. Pavel Wojnar

Nejnovější články:

Zdatný páťák 24.5. 2022- výhra!

24.5. se na atletickém stadionu uskutečnil 4boj pro zdatné páťáky.  Družstvo bylo složeno ze 4 dívek a 4 chlapců. Soutěžili ve sprintu 50m, skoku z místa, hodu medicinbalem a překážkové dráze. Chlapci – Filip Drastich,

Čtěte více >

Úspěšné jaro na ZŠ Zdeňka Škarvady

Žáci naší školy jsou všestranně nadaní. Proto není divu, že během prvních jarních měsíců byli žáci úspěšní hned v několika výtvarných soutěžích lokálního i mezinárodního charakteru. Na výtvarné soutěži Jsme to, co jíme! kreslili, malovali a

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba