Tandemová výuka matematiky v rámci projektu Šablony III.

Díky dotacím EU s názvem Šablony III. začínáme s návratem žáků na naší škole realizovat vybrané hodiny tandemové výuky. Jako první proběhla v druhé polovně dubna tandemová hodina v matematice ve třídě 5. C (na fotografiích).

Tandemová výuka spočívá v zapojení dvou pedagogů do jedné vyučovací hodiny. Tato dvojice mezi sebou jednak sdílí své zkušenosti a tipy do výuky, ale zároveň dokáží lépe koordinovat samotnou vyučovací hodinu a být více k dispozici individuálním potřebám žáků.

Tento typ výuky bude díky finanční podpoře EU pokračovat i v dalších předmětech po zbytek tohoto i v průběhu celého příštího školního roku. Prioritními předměty je matematika a zapojení informačních technologií ve výuce na 1. stupni a ve vybraných odborných předmětech 2. stupně. Tandem využijeme též ve výuce cizích jazyků.

Bc. Jakub Romba, Mgr. Pavel Wojnar

Nejnovější články:

Předběžný zájem o ŠD – 2. kolo

Od 16. – 18.6.2021 můžete vyplnit formulář níže – zápis pro budoucí žáky 4.tříd: https://forms.gle/kv2dgZpe6NMPQhK68 — Podle možností kapacity budeme upřednostňovat žáky, jejichž rodiče jsou zaměstnání  a  podle vzdálenosti bydliště žáka od školy. Po vyhodnocení

Čtěte více >

Plánované kroužky na rok 2021-2022

V příštím roce plánujeme otevření těchto bilingvních kroužků. Seznam kroužků je zatím orientační, definitivní verze bude k dispozici na konci srpna. V následujícím školním roce otevřeme také několik kroužků volitelných napříč ročníky. Tyto kroužky naleznete také

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba