Tandemová výuka matematiky v rámci projektu Šablony III.

Díky dotacím EU s názvem Šablony III. začínáme s návratem žáků na naší škole realizovat vybrané hodiny tandemové výuky. Jako první proběhla v druhé polovně dubna tandemová hodina v matematice ve třídě 5. C (na fotografiích).

Tandemová výuka spočívá v zapojení dvou pedagogů do jedné vyučovací hodiny. Tato dvojice mezi sebou jednak sdílí své zkušenosti a tipy do výuky, ale zároveň dokáží lépe koordinovat samotnou vyučovací hodinu a být více k dispozici individuálním potřebám žáků.

Tento typ výuky bude díky finanční podpoře EU pokračovat i v dalších předmětech po zbytek tohoto i v průběhu celého příštího školního roku. Prioritními předměty je matematika a zapojení informačních technologií ve výuce na 1. stupni a ve vybraných odborných předmětech 2. stupně. Tandem využijeme též ve výuce cizích jazyků.

Bc. Jakub Romba, Mgr. Pavel Wojnar