Školní kolo olympiády v jazyce českém

Žáci 9. ročníků měli začátkem prosince možnost zapojit se do olympiády v českém jazyce. V první části museli vyřešit záludné a obtížné jazykové úkoly, ve druhé části pak napsat slohovou práci na téma Poprvé sám.

Nejlépe vše zvládlo 10 úspěšných řešitelů. Patří mezi ně: Eliška Hermannová, Sára Janušková, Kristýna Richterová z 9.A, Rozy Bajerová a Toník Pajdla z 9.B, Natálka Trösterová a Adam Grabacz z 9.C.

A kdo tedy obsadil stupně vítězů?
Na 3. místě se umístila Petra Mikšánková z 9.A, těsně před ní na 2. místě skončila Maruška Barabašová z 9.C a vítězství v soutěži si s přehledem odnáší Kateřina Němčanská z 9.A.

První dvě děvčata budou 30. ledna reprezentovat školu v okresním kole této soutěže, tak jim určitě držme palce!