Škola jazyková i technická

Výuku jazyků na naší škole obohacujeme nejen ve výuce informatiky o práci s robotikckými hračkami a další inovativní ICT technikou.

Roboti zpestřují hodiny informatiky, kde si žáci samostatně či skupinově skládají a ovládají své robotické „kamarády“.Ty se pak učí ovládat, programovat a propojovat s  počítači či mobilní technikou. Polytechnické stavebnice kromě známého LEGA používáme i jako dřevěné modely v pracovních činnostech, které osazujeme tzv. microbity. Ty žáci programují a učí se ovládat chytrou domácnost/dům. Škola také dispomuje více druhy 3D tiskáren, na nichž se žáci učí práci s 3D grafikou a montážní práce při jejich samotném sestavování. Zdokonalujeme tím nejen logiku, ale také zručnost a jemnou motoriku.

Digitální výukové pomůcky lze využívat i ve výuce neinformatických předmětů – např. Ma, Př, Ze, AJ, NJ, ŠJ a jiné.

Nejnovější články:

Vlak do Sachsenhausenu

V dějepise jsme si vyzkoušeli jít po stopách studentů v roce 1939 skrze naučnou hru Vlak do Sachsenhausenu. Deváťáci si tak prožili některé okamžiky „na vlastní kůži“.

Čtěte více >

1. a 2. místo na turnaji v miniházené

Ve čtvrtek 11.4. se žáci 5.B třídy zúčastnili turnaje v miniházené v Polance. Páťáci sestavili 2 družstva, která zápasila o výhru ve skupinách A a B . Obě družstva hrála excelentně a porážela soupeře velmi vysokým skóre

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba