ŠIKULOVÉ – VELKÁ VÝZVA

Šikulové – VELKÁ VÝZVA je nové pojetí pořadu v České televizi Ostrava, kde soutěží dva týmy z různých škol. Ti mezi sebou soupeří ve výrobě stanoveného výrobku, ve vědomostním kvízu, v rukodělné dovednosti a v závěrečné prezentaci. Týmy jsou pětičlenné, složené z žáků 1. – 5. ročníku. Naši žáci ve složení kapitán Kryštof Fabián, Nina Valehrachová, Lucie Kubicová, Isabella Matuszková a Eliška Pětvaldská měli za pomoci svého kapitána a vylosovaného moderátora pořadu vyrobit ze dřeva krmítko pro ptáčky. Žáci svůj tým pojmenovali „Generálova letka“ a soutěžili v oranžové barvě s moderátorkou Janou. Žáci byli velmi úspěšní, v tomto kreativním souboji vyhráli a odnesli si věcné ceny a tričko Šikulové, stejně jako vyrobené krmítko, které je vystaveno v přízemí školy u ředitelny. Přijďte si jej prohlédnout! Žáci si natáčení užili, viděli, jak se pracuje v zákulisí pořadu a v televizi, byli také v maskérně a kostymérně. Pro všechny zúčastněné to byl ohromný zážitek a vy se nezapomeňte dívat o jarních prázdninách na ČT:D ve čtvrtek 9. 3. 2023 v 16. 30 a v repríze v sobotu 11. 3. 2023 od 14.00 hodin.