Preventivní testování 1.11. a 8.11.2021

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhne 1. a 8. 11. 2021 preventivní testování žáků na COVID19. Testování bude probíhat obdobně jako v září.

Děti ze školní družiny se po příchodu (jedná se o ranní družinu) otestují podle pokynů vychovatelek ve ŠD.

Budeme používat opět antigenní testy tak, jako v předchozím období. Pokud budete chtít
využít jiné certifikované antigenní testy, je možno je dát dítěti, které provede test za
přítomnosti učitele. V případech, kdy budete chtít být při testování přítomni, bude to možné v
daných termínech od 7:30 do 7:55 na vrátnici školy.

Ostatní žáci se budou testovat na začátku 1. vyučovací hodiny.

Připomínáme, že je povinnost nosit ve společných prostorách ochranu dýchacích cest (rouška, respirátor).

Testovat se nebudou děti očkované a ty, které prodělaly nemoc v posledních 180 dnech.

Test ve škole nebudou muset podstoupit rovněž děti, které přinesou potvrzení o negativním výsledku antigenního příp. PCR testu z oficiálního testovacího místa. Antigenní test má platnost 24 hodin, PCR test pak 72 hodin. Potvrzení o negativním výsledku testu nemůže být nahrazeno čestným prohlášením zákonného zástupce. Pokud nebude dítě přítomno ve škole v době testování, musí absolvovat test neprodleně po nástupu do školy. Test nebude muset podstoupit ve výše uvedených případech.