Návštěva ředitele ostravské pobočky Alliance française

Dne 11.10.2021 navštívil naši školu ředitel ostravské pobočky Alliance française Florent Brossollet se svou asistentkou Rachel. Žákům 6. a 8. tříd představili alianci a  její aktivity, zábavnými aktivitami rozšířili slovní zásobu žáků a zahráli si jednoduché hry. Žáci je naopak zkoušeli naučit i některé české výrazy a důležité fráze a na rozloučenou jim zazpívali známou píseň Frère Jacques v trojhlasném kánonu. Pan ředitel byl mile překvapen pohodovou atmosférou a chutí žáků spolupracovat. Určitě se budeme těšit na další spolupráci s Alliance française! Pro zájemce již tento čtvrtek 14.10. startuje každoroční Francouzský podzim v Ostravě. Program naleznete na tomto odkaze: https://www.alliancefrancaise.cz/ostrava/-Francouzsky-podzim-v-Ostrave-2021-211-?lang=fr.

Nejnovější články:

Nasbírali jsme 1950 kg papíru!

Milé děti a vážení rodiče, v průběhu sběrového týdne jste přinesli či přivezli celkem 1950 kg papíru! Děkujeme všem, kteří se do sběru zapojili a těšíme se, že na jaře překonáme 2000 kg. Gratulujeme nejlepším

Čtěte více >

Anglicko-výtvarná soutěž Oxford Illustrator

Letos se anglicko-výtvarná soutěž Oxford Illustrator uskutečnila ve čtvrtek 21. 10.2021 v ZŠ. Karla Pokorného v Porubě. Letošní ročník byl již 10. v pořadí. Celkem se zúčastnilo 42 žáků ze 16 škol. Naši školu reprezentovaly žákyně z tříd: 5.

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba