Matematická olympiáda – úspěchy v okresním kole

Úspěchy v matematické olympiádě 5. a 9. ročníku.

Také v letošním školním roce se zapojila řada žáků naší školy do řešení 71. ročníku matematické olympiády. Úspěšní řešitelé školního kola z našeho 5. a 9. ročníku postoupili do okresního kola matematické olympiády, které 26. ledna zorganizovalo porubské Gymnázium Olgy Havlové.

Mezi třiceti třemi nejlepšími matematiky okresu z 5. ročníku se stali úspěšnými řešiteli Antonín Vomlela, Pavel Jahoda a Matěj Malenovský z 5.A.

Antonín Vomlela se umístil na skvělém děleném druhém místě v okrese!

Výborně si vedli také žáci 9.A: Petra Jahodová, Matyáš Karel Stoch, Ondřej Jůza a Adam Broda. Všichni dokázali po vyřešení úloh školního kola také úspěšně řešit náročné matematické úlohy okresního kola pro žáky 9. ročníku a odpovídajícího ročníku gymnázií. Nejvíce bodů získala za svá řešení Petra Jahodová, která skončila celkově na děleném devátém místě mezi třiceti šesti zúčastněnými. Lepších výsledků dosáhli pouze gymnazisté.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy