Exkurze v tiskárně PRINTO

Ve čtvrtek 19.10. navštívili žáci 5.B tiskárnu PRINTO v Ostravě – Svinově. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Jak se rodí kniha“ realizovaném v Programu na podporu rozvoje kvality školství z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Při příchodu jsme obdivovali velkou moderní budovu. Přivítal nás manažer firmy a po krátkém úvodu nás vzal do provozu. V obrovských výrobních halách děti měly příležitost seznámit se s různými technikami tisku a možnostmi, které tato tiskárna nabízí : ofsetový tisk, grafické návrhy, knihařské zpracování. Prohlédly si výrobu katalogů, časopisů, obalů na knihy, ale i krabiček, skládaček, map, kalendářů nebo vizitek a prospektů. Děti velmi překvapilo, že krásné a pestré ilustrace a obrázky v knihách jsou míchány pouze ze čtyř základních barev.

V závěrečné diskuzi se děti dozvěděly, co všechno musí umět a znát pracovník na vedoucí funkci v tiskárně, jaké benefity firma nabízí svým zaměstnancům a samozřejmě i to, co si mohou jako zákazníci u této firmy objednat. Návštěva splnila svůj cíl – zatraktivnit výuku čtení a literatury.