Evropský den jazyků na druhém stupni

Jak jsme Evropský den jazyků oslavili na druhém stupni?

Žáci se stali učiteli a své spolužáky studující jiné druhé jazyky učili základům francouzštiny, němčiny, ruštiny, španělštiny i ukrajinštiny. Neskutečně jsme si to všichni užili a bránice nás od smíchu bolí ještě teď! Naši deváťáci nebyli o nic ochuzeni. K tomu navíc vypomohli s organizací celého dne, některými aktivitami a natáčením. Díky!

Žáci bilingvní deváté třídy se navíc stali takřka plnohodnotnými vědci a společně se věnovali komparativní lingvistice. Zjistili tak například, že za podobnost slov sedm, seven, sieben, siete, Семь, сім, sept… nevděčíme latině, jak mnozí předpokládali, ale praindoevropštině, společnému jazyku našich dávných předků, což nás vrací k hlavní myšlence tohoto významného dne: Jsme jedna velká rodina, naslouchejme si a snažme se si rozumět!

Přinášíme také reportáž z celého dne v krátkém videu: https://youtu.be/wM1On3BQNvk?si=J9HQVxqLF1hFIRAu