Besedy – Rizika internetu

Od ledna do dubna probíhaly ve všech třídách 2. stupně přednášky o bezpečném chování na internetu.V minulých dnech přiblížil toto téma všem ročníkům pan Lukáš Látal z organizace Nebuď oběť.
Sami žáci vyhodnotili, že to byl velmi příjemný a poučný zážitek.
Pan Látal žákům předal spoustu důležitých informací velmi vtipnou a osvěžující formou. Třídou se rozléhal smích, ale zároveň se nad touto skutečností, že virtuální svět není stoprocentně bezpečné místo, všichni zamysleli. 
I v dalších dnech pak žáci vedli několik debat, jaký je jejich pohled na tuto problematiku a jaký to na ně mělo dopad. 
I když se to může zdát jako mnohdy banální a očividné téma, tak každý žák by měl slyšet a být poučen o tom, jak nebezpečný internet je a jak moc opatrní bychom měli být při jeho užívání.

Akci lze zcela určitě vřele doporučit.
Chcete- li se dozvědět víc, navštivte www.nebudobet.cz

Nejnovější články:

Zdatný páťák 24.5. 2022- výhra!

24.5. se na atletickém stadionu uskutečnil 4boj pro zdatné páťáky.  Družstvo bylo složeno ze 4 dívek a 4 chlapců. Soutěžili ve sprintu 50m, skoku z místa, hodu medicinbalem a překážkové dráze. Chlapci – Filip Drastich,

Čtěte více >

Úspěšné jaro na ZŠ Zdeňka Škarvady

Žáci naší školy jsou všestranně nadaní. Proto není divu, že během prvních jarních měsíců byli žáci úspěšní hned v několika výtvarných soutěžích lokálního i mezinárodního charakteru. Na výtvarné soutěži Jsme to, co jíme! kreslili, malovali a

Čtěte více >

Základní škola generála Zdeňka Škarvady,
Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Porubská 10/831,
708 00 Ostrava-Poruba